Banyoda bambaşka bir boyut…

Banyoda bambaşka bir boyut...

Banyoda bambaşka bir boyut…

Banyoda bambaşka bir boyut… hakkında aranılan güncel bilgileri bulabilirsiniz. Markanın 2007 sezonu için hazırladığı tasarımlar; uygulandığı alanı bambaşka bir boyuta taşıyor. Koleksiyonda yer alan Reptile, Cosmopolitan gibi çalışmalar; mekanlarda yakalanacak sınırsızlık için düşünülen oluşumlardan sadece bir kaçı…

Temalı ve özgün koleksiyon çalışmalarına 1996 yılında eski Türk medeniyetlerinin yorumlamaları ile başlayan Çanakkale Seramik&Kalebodur; geçen zaman içinde seramik alanında kendine özel bir yer edinen bir çok tasarımı hayata geçirdi. Markanın 2007 koleksiyonunda yer alan iddialı tasarımları da bu anlayışın getirdiği izleri, aynı zamanda da kuruluşun yenilikçi yaklaşımlarının yansımalarını taşıyor. mutfak

Sezonun öne çıkan serilerinden biri olan Reptile; Çanakkale Seramik&Kalebodur’un 50. yılında beğeniye sunduğu çalışmalardan biri olması ile de önem kazanıyor. Doğanın çarpıcı görselliğini, kendi tasarım gücü ile buluşturan Çanakkale Seramik&Kalebodur; bir anlamda vahşi bir cazibenin içinde saklı olan güçlü estetiği de gözler önüne seriyor. hazır mutfak

Reptile koleksiyonunda Snake ve Crocodile olmak üzere iki farklı seri yer alıyor. Duvarlara yılan ve timsah derisinin dokusunu taşıyan bu çalışmalar; 3 boyutlu bir ihtişamı ve parlaklığı da mekanlara ulaştırıyor. Snake serisinde yer alan her bir karo, yılan derisinin bir pulunu temsil ediyor. Karoların farklı kombinasyonlar ile bir araya getirilmesi mümkün oluyor. Ürünün özel geometrisi, duvar bitişlerinde bile konseptin kesintisiz devamını mümkün kılıyor.

Crocodile serisi ise 5 farklı boyuttan meydana geliyor. Bu boyutların bir arada kullanımı ile gerçek timsah derisi görünümüne ulaşılıyor. Beyazdan çılgın bej-yeşile dek farklı renklerle, istenen kombinasyon oluşturulabiliyor.

Banyoların yanı sıra; yapıların farklı duvarlarında da geniş bir kullanım alanı bulan Reptile; otel, restaurant, kültür merkezi, alışveriş merkezi gibi bir çok alanda vurucu gücünü sergileyebiliyor.

33×90 ebatlarındaki ilk ve tek duvar seramiği: Cosmopolitan Serisi…
Çanakkale Seramik&Kalebodur’un mekanlar için geliştirdiği modellerden biri de Cosmopolitan… Seride duvar karoları; Türkiye’de ilk defa Çanakkale Seramik tarafından üretilen 33×90 ebadına sahip… 33×90 fon ve full dekorları ile 16×90 bordürleri, sadece rektifiyeli olarak satışa sunuluyor.

33×90 full dekorlar, duvar zemin hatlarında üretilmiş. 16×90 bordürler de 33×90 full dekorlardan kesilerek elde edilmiş ve dekorlardan daha belirgin… 33×33 ve 45×45 ebatlarda sırlı porselen olarak üretilen yer karolarında ise; fon ve full dekor olarak hem rektifiyeli hem de rektifiyesiz seçim yapmak mümkün oluyor.

Yerde ve duvarda kum, duman, moka ve antrasit renkleri ile beğeni toplayan Cosmopolitan serisinde; 12,5 mm kalınlığındaki rektifiyeli duvar karolarıyla minimum derz aralığı kullanılarak yekpare bir görüntü elde etmek, zeminden bordür hizasına tek bir karoyla ulaşabilmek mümkün… Banyoda bambaşka bir boyut… ile ilgili güncel bilgileri kapsamlı olarak bulabilirsiniz.

0 Yorum : 11.14.12