Pratik renk ve boya önerileri

Pratik renk ve boya önerileri hakkında aranılan güncel bilgileri bulabilirsiniz. Önce renk önerileri:

• Renklerin özelliklerinden dolayı farklı etkileri vardır. Örneğin, yeşil dinlendiricidir. Mavi düzenli ve rahatlatıcı bir ortam, sarı tonları canlılık ve olumlu bir ortam yaratır. Kırmızı ve turuncu tonları ortama enerji ve hareketlilik katar. Mor ve eflatun tonları asil ama uzun süreli kullanımları zordur.

• Beyaz renk ışığı yansıtır, ortama ferahlık kazandırır. Parlak ve enerji verici de olabilir. Soğuk bir hava yaratabileceği gibi sıcak ortamlar da sağlayabilir. Beyazın tonları ile oynayarak istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz. Doğal ışık, seçeceğiniz beyazın tonunu etkiler. Kuzeye bakan bir odada krem tonlu, güneşli bir odada gri tonlu beyaz kullanabilirsiniz.

• Bir odayı canlı, parlak ve dikkat çekici renklerle dekore etmek isterseniz, canlı renklerin odanın hacmini daraltıcı bir etki yapacağını unutmayın. Kırmızı, pembe, turuncu ve sarı istediğiniz vurguyu verir. Bu renklerden hareketli ortamlarda en iyi sonuçlar alınır. Mutfağınızı veya bir kısmını bu şekilde dekore edebilirsiniz. Canlı ve parlak renklerin iyi duracağı diğer mekanlar, çocuk odası veya yemek odasıdır. Daha sakin ve yumuşak bir atmosfer arıyorsanız, yeşil, mor ve mavi bu tip bir etki yaratacaktır. Bu renkleri yatak odanızda veya çalışma odanızda da kullanabilirsiniz. Böylece, mekana geniş ve açıklık hissi veren bir etki de kazandırılmış olur.

Sonra da boyama teknikleri:

• Birleşim yerleri ve kenarları parmak rulo ya da fırça ile boyadıktan sonra büyük rulo ile geniş yüzeyleri boyayabilirsiniz. Eğer kenarlarda kestirme fırça kullandıysanız oluşan izleri geniş rulo ile hafifçe tarayarak yok edebilirsiniz. Uygulamalarınızı aynı yönde yaparsanız görüntü daha güzelleşir.

• Akrilik boya 30 dakikada kurur. Ve 6 saat sonrasında tekrar boyanabilir. Eğer zor karar veren ve hemen vazgeçen biriyseniz bu boyayı kullanabilirsiniz.

• İç cephe boyaları dış cephelere uygulamayın. Çok pürüzlü yüzeye direkt boya uygulayıp pürüzleri kapatmayı beklemeyin. Çok fazla kirlenmeye eğilimli yerlerde grenli ürünleri kullanmayın.

• Evin tüm işleri bitmeden boya badana işlerini yaptırmamanızda fayda var. Son kat boyadan sonra duvarlara çakılacak tablolar ya da taşınma sırasında olabilecek darbeleri rötuş ile halledebilirsiniz.

• Bir oda için harcamanız gereken bıya miktarını bulmak için; duvarın genişliğini ve yüksekliğini ölçüp, duvarın alanını bulun. Kullanacağınız boyanın üzerinde 1 m2 için tüketim miktarı yazılıdır. Alan hesabınızdan ve etiket bilgisinden yararlanarak ne kadar boyaya ihtiyacınız olduğunu hesaplayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta etiket üzerindeki değerlerin yüzeyin gözenek ve dokusuna göre değişebileceğidir.

• Boya yapmak için genelde duvarlarda rulo kullanabilirsiniz. Duvarların kesişimlerinde, kapı ve pencerelerde fırça tercih edin. Su bazlı boyalar için sentetik fırçalar, yağlı boyalar için doğal kıllı fırçalar, pürüzlü ve dekoratif yüzeyler oluşturmak için uzun tüylü rulolar, düz yüzeyler için çok kısa tüylü rulolar kullanabilirsiniz. Pratik renk ve boya önerileri ile ilgili güncel bilgileri kapsamlı olarak bulabilirsiniz.

Gelen Aramalar: kontrast renkler

0 Yorum : 11.13.12

Hangi döşemelik nerde kullanılır?

Hangi döşemelik nerde kullanılır? hakkında aranılan güncel bilgileri bulabilirsiniz. Alkantra: Yüzde 60 polyester ipliğin yüzde 40 poliüretan iplik ile karıştırılmasından elde edilen alkantra sağlam yapısı ile ön plana çıkıyor. Alkantra ağırlıklı olarak perde, duvar kaplamaları, örtü, kanepe ve koltuklarda kullanılıyor.

İşlemeli: Elde veya makinede yapılan işlemelerle süslenen kumaş genellikle koton veya ipek ipliklerden üretiliyor. Perde, duvar kaplamaları ve örtüler için ideal.

Kaşmir: Çin, Tibet ve Mongolya´daki kaz ve keçi tüyünden elde edilen ipliklerle üretiliyor. Sıcak ve yünlü bir dokusu var. Perde, battaniye ve yastıklarda kullanılıyor.

Emprime: Resimlendirilen hafif koton kumaş. Duvar kaplaması, perde, kanepe, masa örtülerinde.

Damasko: Avrupa´da XV. yüzyıldan beri üretilen kumaş ağır olmasıyla tanınıyor. Genellikle iki taraflı olarak dokunan kumaşta desenler mat saten iplikler üzerine parlak saten dokuma kombinasyonu ile oluşturuluyor. Duvar kaplamaları, perde, koltuk ve yastıklarda kullanılıyor.

Yapay Deri: Sıvı PVC´nin gözenekli, ince dokulara dönüştürülmesiyle üretiliyor. Soğuduktan sonra sıcak etkili emprime makinesi ile istenilen deri çeşidi dokusu kumaşa kazandırılıyor.

Yapay Kürk: Tüylerin bir araya getirilmesi ile elde edilen doku. Farklı renklerdeki tüylerin bir arada kullanılması ile ayı, tilki veya vizon görünümü elde ediliyor. Koltuk, örtü, yatak örtüsü ve yastıklar için ideal bir kullanıma sahip.

Jakar: 1801´de Joseph-Marie Jacquard´in keşfettiği bu dokuma şekli, yaratıcısının adını taşıyor. Bu yöntemle geliştirilen tüm kumaşlar onun adıyla anılıyor. Koltuk, kanepe, duvar kaplamaları ve perdelerde kullanılıyor.

Yünlü: Koyun yapağının işlenmesiyle elde ediliyor. Yün dokunurken pek çok farklı görünüm kazanıyor. Sandalye, perde, duvar kaplaması ve yastıklarda geniş bir kullanım alanına sahip. İran ipeği: İran´dan gelen ipek kumaş, en görkemli döşemelikler arasında yer alıyor. Hiçbir zaman tek renk olarak kullanılmayan kumaş, çoğu zaman işlemeli olarak üretiliyor.

Keten: Tarih öncesinden beri kullanılan bu kumaş türü koton ile kolayca karıştırılabilir. Ev tekstili, perde, kılıf ve yastıklarda kullanım alanı buluyor.

Moher: En iyi yapağı anlamına geliyor. Bu çok ince ve parlak hayvan lifi, genellikle keçi yünü angoradan Yılda iki kez elde ediliyor. Perde ve sandalyelerde kullanılıyor.

Hareli: Doğal ipek, koton ve viskondan üretilen pırıltılı, hareli bir kumaş türü. Hareli kumaş, çizgili ve emprime olarak da dokunabiliyor. Duvar kaplaması, perde ve koltuklarda kullanım alanına sahip.

Osmanlı: Eskiden Osmanlı İmparatorluğu´nda viskon ve koton karışık üretilen kumaşta çoğu zaman çizgili desen kullanılıyor. Kumaş; ipek, yün ve koton karışımından oluşuyor. Duvar kaplaması, perde ve koltuklarda kullanılıyor.

İpek: Çinliler tarafından keşfedilen ipeğin çok çeşidi bulunuyor. Perde, duvar kaplaması ve yastıklar için ideal.

Tafta: Sık dokunmuş ipek görünümlü kumaşı parlak görünümünden tanıyabilirsiniz. İpek iplik yerine viskon ile dokunduğu için daha ucuz. Perde ve duvar döşemelerinde kullanılıyor.

Kadife: Kadife kumaşın pek çok çeşidi bulunuyor. Koton, ipek, yün ve keten kadifeler gibi… Motiflerine göre farklı biçimlere sahip olanları da var. Koltuk, duvar kaplaması ve perdelerde geniş bir kullanım alanına sahip.

Koton kumaş: İpek kumaş ile tersten dikilerek desenlendirilen koton kumaşın ipek olan tarafı ipek iplikle tekrar dokunuyor. Böylece kumaş işleme etkisi kazanıyor. Perde, duvar kaplaması, koltuk ve yastıklar için ideal.

Bukle kadife: Üretimin değişik çeşitleri bulunuyor. Ön yüzü çok sıkı bir bukle etkisi gösteriyor. Motif ile kumaşın fonu arasında bir yükseklik farkı bulunuyor. Koltuk, perde ve yastıklarda kendine kullanım alanı buluyor. Hangi döşemelik nerde kullanılır? ile ilgili güncel bilgileri kapsamlı olarak bulabilirsiniz.

Gelen Aramalar: tekzen izocam fiyatları

0 Yorum : 11.13.12

Boya Mevsimi Başladı…

Boya Mevsimi Başladı… hakkında aranılan güncel bilgileri bulabilirsiniz. Mekanınızı değiştirmenin en çarpıcı yolu boya yapmaktan geçer. Boyalarla bir mekanı olduğundan daha büyük ve daha aydınlık gösterebilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz renk de ortamda farklı bir atmosfer yaratmanızda etkili olacaktır. Renklerin özelliklerinden dolayı farklı etkileri vardır. Örneğin, yeşil dinlendiricidir.

Mavi düzenli ve rahatlatıcı, sarı tonları canlılık ve olumlu bir ortam yaratır. Kırmızı ve turuncu tonları ortama enerji ve hareketlilik katar. Beyaz ışığı yansıtır, ortama ferahlık kazandırır. Parlak ve enerji verici de olabilir. Soğuk bir hava yaratabileceği gibi sıcak ortamlar da sağlayabilir. Beyazın tonları ile oynayarak istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz. Doğal ışık, seçeceğiniz beyazın tonunu etkiler. Kuzeye bakan bir odada krem tonlu, güneşli bir odada gri tonlu beyaz kullanabilirsiniz.

1. Canlı renklerle evinizin yaşam enerjisini artırabilirsiniz. Özellikle turuncu ve tonları enerjik bir ortam yakalamanız için ideal renklerdir, Jotun.

2. Yaşam alanlarınızda bir çok rengi bir arada kullanabilirsiniz. Duvarınızı ikiye bölerek bu alanlarda farklı renkleri deneyin, Polisan.

3. Dinginliğin rengi mavi özellikle oturma odaları için uygun. Huzurlu bir ortam yaratmak istiyorsanız bu rengi kullanabilirsiniz, Polisan.

4. Beyazın modası hiç bir zaman geçmez. Bu renkle mekanınınzı hem olduğundan daha büyük hem de aydınlık gösterebilirsiniz, Casati.

5. Yatak odanızda huzur veren renkleri tercih edebilirsiniz. Beyaz ve mavinin tonları sakin bir ortam yakalamanız için ideal, Filli Boya.

6. Doğanın renklerini evinize taşımaak istiyorsanız tercihinizi yeşilden yana kullanabilirsiniz. Farklı tonlarıyla yeşil doğayla kucaklaşmanızı sağlayacaktır, Kale Colour.

7. Enerjik bir yapınız varsa canlı renklerle onu daha da artırmanız mümkün, Marshall.

BUNLARA DİKKAT!

– Akrilik boya 30 dakikada kurur. 6 saat sonrasında tekrar boyanabilir.
– İç cephe boyalarını dış cephelere uygulamayın.
– Çok pürüzlü yüzeye direkt boya uygulayıp pürüzleri kapatmayı beklemeyin.
– Çok fazla kirlenmeye eğilimli yerlerde grenli ürünleri kullanmayın.

Sıcak ve soğuk renklerin kullanım alanları farklılık gösterir. Sıcak renkler alanı daraltırken, soğuk renkler genişlik hissi verir. Salonlar sıkça vakit geçirilen alanlar olduğundan, aydınlık, gözü yormayan, dekorasyona uyumlu ve doğal renklerle boyanmalıdır. Yatak odasında genişlik hissi veren ve dinlendirici renkler bir araya getirilmelidir.

Bebek odaları genelde pastel tonlarda boyanır. Çocuklar büyümeye başladıkça odalardaki renk miktarı artar. Onların sağlıklı uyumaları için turuncu, yeşil ve mor gibi ara renkleri kullanabilirsiniz. Mutfaklar için açık tonlar, sarı, bej ve turuncu renkler tercih edilmeli. Banyolarda ise genellikle beyaz duvarlar dingin bir ortam yaratır. Şimdi boya zamanı Boya yaparken bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor.

Birleşim yerleri ve kenarları parmak rulo ya da fırça ile boyadıktan sonra büyük rulo ile geniş yüzeyleri boyayabilirsiniz. Eğer kenarlarda kestirme fırça kullandıysanız oluşan izleri geniş rulo ile hafifçe tarayarak yok edebilirsiniz. Uygulamalarınızı aynı yönde yapmaya da dikkat etmelisiniz.

BOYA MİKTARI HESAPLARKEN

Bir oda için harcamanız gereken boya miktarını bulmak için; duvarın genişliğini ve yüksekliğini ölçüp, duvarın alanını bulmanız gerekiyor. Kullanacağınız boyanın üzerinde 1 m2 için tüketim miktarı yazılıdır. Alan hesabınızdan ve etiket bilgisinden yararlanarak ne kadar boyaya ihtiyacınız olduğunu hesaplayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta etiket üzerindeki değerlerin yüzeyin gözenek ve dokusuna göre değişebileceğidir.

BİR ODADA KAÇ FARKLI RENK KULLANILABİLİR?

Boya yaparken kaç rengi bir arada kullanabilirim diye düşündüğünüz olmuştur. Aslında bunun kuralı yok. Ancak klasik tasarım anlayışı yüzde 60 ana renginiz, yüzde 30 karşıt renginiz, yüzde 10 da vurgulamak istediğiniz renk olmak üzere 60/30/10 oranını kullanın der. Alışılmışın dışına çıkmak istemiyorsanız bu yöntem işe yarayabilir. Ancak odanızın tümünü tek renge boyamak ya da 10 farklı renk kullanmak isterseniz, ilk başta evde yaşayan herkesin fikrini alın deriz. Onlardan sizi şaşırtacak fikirler gelebilir. Daha sonra seçtiğiniz renk örneklerini mobilyalarınızın yanına koyarak aralarındaki uyuma bakın. Böylece daha kolay karar verebileceksiniz.

BU İŞİN DE HİLESİ VAR!

Duvarlarınız pürüzlüyse, mümkün olan en mat son kat boyayı kullanın. Son kat boya mat olursa bu tümseklerin göze batmasına engel olacaktır. Küçük bir odanın tavanını beyaza, duvarlarını bir başka renge boyarsanız, duvarlar yakında, tavan ise daha yüksekte görüneceğinden, kendinizi bir huninin içindeymiş gibi hissedersiniz. Ancak tavanı da aynı renge boyarsanız bu etkiyi hissetmezsiniz.

Ahşap dolaplarınızın renginden sıkıldıysanız onları boyayabilirsiniz. Ancak ilk önce dolabınızı iyice zımparalayın, son kat boyanın iyi oturması için de özel bir astar boyayla boyayın. Kalorifer peteklerinin öne çıkmasını istemiyorsanız onları duvarınızla aynı renge boyayın.

8. Salonlar sıkça vakit geçirilen mekanlar olduğundan aydınlık, gözü yormayan doğal renklerde boyanmalıdır, Marshall.

9. Yatak odasında genişlik hissi veren dinlendirici renkleri kullanmanızda fayda var, Marshall.

10. Mekanınızda renk seçimi yaparken mobilyalarınız ve aksesuarlarınızla belli bir uyum sağlaması gerektiğini unutmamanızda fayda var. Renk ile mobilyaların uyumu mekanınızda bir bütünlük yakalamanızı sağlar, Polisan.

11. Yaşam alanınızda kullanacağınız renk sizin kişiliğinizi de ortaya koyaacaktır. Duvarlardaki renkle kullandığınız aksesuarları zıt renklerde seçerek farklı bir ortam sağlayabilirsiniz, Filli Boya.

12. Küçük bir odanın duvarlarını beyaza boyarsanız alanı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz, Casati.
13. Sarı tonları mekanınızda canlılık ve olumlu bir ortam yaratmanızı sağlar. Güneşin rengi sarı ile ferahlık hissini de yakalayabilirsiniz, Filli Boya.

14. Dinlendirici bir renk olan yeşil ile beyazın tonlarını birleştirerek hoş bir atmosfer yaratmanız mümkün, Filli Boya.

KISA KISA…

– Boya uygulanmadan önce nelere dikkat edilmelidir? Uygulama yapılacak yüzey iyice temizlenmeli, gerekli tamiratlar yapılmalı, tozdan arındırılmalı, boya kullanılmadan önce karıştırılmalı ve gerekli oranda inceltilmelidir.

– Artan boyalar nasıl saklanmalıdır? Artan boyanın cinsine göre; (kabın içindeki boyanın havayla temasını kesecek şekilde) su bazlı ise su, solvent bazlı ise solvent eklenerek uzun süre saklanabilir.

– Boya kaç kat uygulanmalıdır? Bir önceki boyanın rengine ve yüzeyin durumuna bağlı olmakla beraber, genelde 2-3 kat yeterli olmaktadır.

BOYA YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

-Uygulamada en önemli kural hep aynı markaya ait ürünler kullanmaktır.
-Seçimine karar verilen malzemenin uygulama talimatlarına uyun.
-Hiçbir boyayı, kirli ve nemli yüzeylere uygulanmayın. Uygulamadan önce mimari hataları giderin.
-Badana yapmaya başlamadan önce, boyaları iyice karıştırın.
– Badana işlemini çok sıcak ve çok soğuk ortamlarda yapmayın.
-Boyama işlemini ince katlar halinde yapın.
– Boyaya toz veya sıvı katkı yapmayın. Ambalaj üzerinde belirtilen inceltme oranından daha fazla da inceltmeyin.
-İyi yapışma sağlamak için parlak yüzeyleri mutlaka matlaştırın.
– Artan boyayı tekrar kullanabilmek için boyaya yüzeyini örtecek kadar kendi incelticisinden ekleyin ve karıştırmadan ağzını kapatarak serin bir yerde saklayın.

BOYA SÖZLÜĞÜ

Akrilik: Yüksek performanslı akrilik esaslı boya veya su-bazlı boyalarda kullanılan sentetik polimerdir. Boyanın bağlayıcısı gibi, akrilik reçineler, kaplamanın kimyasallara dayanmasına ve ışık haslığı nedeniyle renginin kalıcı olmasına olanak sağlar.

Badana: Esas olarak, kireç ile suyun karıştırılması ile elde edilir. İç cephe dekorasyonu için kullanılır. Yıkamaya karşı dayanıklı değildir.

Bağlayıcı: Bağlayıcı, pigment parçalarını, düzgün boya filmi oluşturmak üzere bağlar ve aynı zamanda boyanın yüzeye yapışmasını sağlar.

Beyazlama: Güneş ışığına maruz kalma sonucu oluşan renk kaybı.

Dayanıklılık: Boyanın maruz kaldığı yıpratıcı çevre etkilerine,özellikle kötü hava şartları,karşı dayanma derecesi.

İnceltici: İnceltici ve bağlayıcı beraber, boyanın nakil vasıtasını oluştururlar. Su, akrilik esaslı boya boyalarda kullanılan, boya kurudukça buharlaşan, düzgün boya uygulamasına olanak sağlayan incelticilerdir. Yağlı boyaların incelticileri ise turpentin veya alkoldür.

Örtücülük: Boyanın, yüzeyi veya önceden uygulanan boyayı ve yüzeydeki lekeleri kapatma veya örtme kabiliyeti. Boyanın pigmenti ile örtücülük sağlanır. Renk Dayanımı: Boyanın orijinal rengini koruma ve solmaya karşı dayanma yeteneğidir.

Solma: Işık veya sıcaklığa maruz kalan boyanın renginin açılması.

Soyulma: Boyanın şeritler veya yapraklar halinde yüzeyden ayrılması.

15. Sıcak ve soğuk renklerin kullanım alanları farklılık gösterir. Sıcak renkler alanı daraltırken, soğuk renkler genişlik hissi verir, Casati.

16. Doğal enerji kaynağı yeşil güven, huzur ve sakinlik de verir, Jotun.

17.Salonun rengi ortamdaa mevcut doğal renklere göre seçilmelidir. Koyu ve açıık gölgeli renkler arasında sert kontrastlara yer verilmemelidir. Kontrast renkler dikkat çeker, Polisan.

18. Özellikle modern mobilya ve aksesuarlarla tasarlanan evlerde ağırlık olarak açık renkler tercih edilir, Kale Colour.

19. Doğal renklerin yarattığı monotonluğu kırmanın bir yolu da mobilya ve aksesuarlarda daha canlı renkler kullanmaktır, Jotun.

20. Yemek odası duvarlarında açıktan ortaya doğru değişen renklere yer vermek mutlu , sıcak ve davet edici bir atmosfer yaratacaktır, Marshall.

Evim Dergisi Boya Mevsimi Başladı… ile ilgili güncel bilgileri kapsamlı olarak bulabilirsiniz.

0 Yorum : 11.13.12

Eski sehpanızı modernleştirin!

Eski sehpanızı modernleştirin! hakkında aranılan güncel bilgileri bulabilirsiniz. Malzemeler: Ham sehpa ya da eski sehpalarınız, zımpara, akrilik boya, akrilik yaldızlı boya, fırça, stencil şablonu, su bazlı vernik.

İşlem sırası: Zımpara, boya, zımpara, boya, zımpara, boya, stencil, 3 kat vernik.

Uygulama: Önce eski sehpaların üzerindeki vernik gidene kadar iyice zımparalayın. Bunun için yapı marketlerden alacağınız zımpara makinelerinden de yararlanabilirsiniz.

Zımparalama işi bittikten sonra tozunu aldığınız sehpalarınızın rengine karar verin. Hepsini farklı boyayabileceğiniz gibi tek renk de yapabilirsiniz. Kullanacağınız boya su bazlı (akrilik) olmalı.

Suyla incelttiğiniz boyayı fırçayla düzgün bir şekilde sehpanın üzerine 1 kat uygulayın. Orta yumuşaklıkta bir zımparayla boya kuruduktan sonra hafifçe zımparalayıp kuru bir bezle tozunu alın. Aynı işlemi sehpanın üzerine 2 kez uygulayın.

Zımpara işlemi tamamlandıktan sonra, her yerine eşit gelecek şekilde 2. kat boyayı sürün. Kuruduktan sonra tekrar hafifçe zımparalayıp tozunu alın. Ve son kat boyama işlemini yapın.

Bu kattan sonra artık zımpara yapılmayacağı için fırçanın iz bırakmamasına dikkat edin. Üçüncü kat boya işlemi bittiğinde artık sehpanın rengi oturmuş olacak. Ham obje boyanmaya başlamadan önce mutlaka beyaz astar atılmalı diyenler olabilir.

Aslında beyaz astar yerine objenin kendi renginden astar atılması daha mantıklıdır. Bu durumda obje hasar görürse altından çıkan rengi kapatmak beyazdan çok daha kolay olacaktır.

Boya işlemi bittikten sonra stencil tekniğini uygulayın. Tamamen kurumuş olan sehpanın üzerine yerleştirdiğiniz stencil şablonunu kağıt bantlar yardımıyla sabitleyin. Gümüş rengi akrilik boya ile şablonun boş yerlerini fırça yardımıyla doldurun.

Boya kuruduğunda şablonu bantlarla beraber kaldırın. Aynı işlemi diğer sehpalara da uyguladıktan sonra sehpaları verniklemeye başlayabilirsiniz. Su bazlı vernik şeffaf süt gibidir. Çok çabuk kurur. Aynı boya yapar gibi fırçayla uygulanır. Vernikleme işlemi bittikten sonra kullandığınız fırçayı su ile temizleyebilirsiniz.

MYNET Eski sehpanızı modernleştirin! ile ilgili güncel bilgileri kapsamlı olarak bulabilirsiniz.

0 Yorum : 11.13.12

Evinizin ışığı doğadan ilham alacak

Evinizin ışığı doğadan ilham alacak hakkında aranılan güncel bilgileri bulabilirsiniz. Evinizin ışığı doğadan ilham alacak ile ilgili güncel bilgileri kapsamlı olarak bulabilirsiniz.

0 Yorum : 11.13.12

Ev Boyasında Trend Renkler

Ev Boyasında Trend Renkler hakkında aranılan güncel bilgileri bulabilirsiniz. closeBu yazı 2 yıl 9 ay 1 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Baharın yaklaşmasıyla eminim bahar temizliği konusunda planlar yapılmaya başlamıştır. Eğer bu yıl evinizin rengini değiştirmek istiyorsanız yepyeni trend renkler hayatımıza katıldı.Jotun boya markası her biri farklı bir duygu ve konsept ile şekillendirilmiş yeni renk koleksiyonu yaratmış.Bu yeni renklere bayıldım. Bu geniş renk yelpazesi sadece evinizi güzelleştirmekle kalmayıp, düşüncelerinizi ve duygularınızı da duvarlarınıza yansıtmanızı sağlayacak.

 Enerji, yaratıcılık, aşk, güç ve kararlılık… Duygularımızın renklerine şöyle bir göz atalım;

tutkurengi1

“Tutku” renk paleti canlı kırmızı tonları ile bütün bu duyguları evinize taşıyor. Özellikle

 hareketliliğin yoğun olduğu alanlarda tercih edebileceğiniz canlı sıcak tonlar, pozitif enerjileri ile size neşe ve mutluluk katacaktır. Eğer biraz daha sakin bir atmosfer yakalamak istiyorsanız bu durumda  palette yer alan krem tonları ile kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Böylece vurgu canlı renkler ile boyanmış duvarınızda kalırken diğer alanların dingin havası kırmızının enerjisini dengeleyecektir.

harmonirengi1

Stresli bir günün sonunda evinize vardığınızda günün yorgunluğunu üzerinizden atmanızı sağlayacak dinlendirici renkler arıyorsanız “Harmoni” paleti tam size göre. Doğanın dinginliğini çağrıştıran pastel tonlar ile evinize yumuşak ve huzur dolu bir hava katabilirsiniz.

asaletrengi

asaletrengi2

asaletrengi3

Evinizde daha klasik bir hava yakalamak istiyorsanız koyu ve derin renk tonlarının yer aldığı “Asalet” paletini duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Sütlü kahveden başlayan farklı kahverengi tonlarını ve kırmızı, kahve renklerini biraraya getiren bordoları evinize taşıyabilir, eşyalarınızla farklı kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.

http://www.jotun.com.tr

Ev Boyasında Trend Renkler ile ilgili güncel bilgileri kapsamlı olarak bulabilirsiniz.

0 Yorum : 11.12.12

Sonraki Sayfa »
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >