Pratik Önerilerle Evinizi Düzenleyin


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Hepimizin evinde nereye koyacağını bilemediği, atmaya kıyamadığı ya da aralıklarla kullandığı eşyalar vardır. Bunların yanında da günlük hayatın içinde kullanılan fakat bir türlü nereye kaldırılacağı bilenemeyenler da vardır.

Yapmanız gereken, öncelikle depolamak istediğiniz eşyaları kategorilere ayırmak. Daha sonra ihtiyacınız olan depolama ünitelerini almaya kalacak bütün iş. Modüler üniteler ve raylı, tekerlekli sistemler çok işinize yarayacak.

Evin en çok kullanılan bölümlerinden biri olan mutfakta, düzeni yakalamak çoğu zaman kolay olmaz. Tabaklar, kavanozlar, mutfak robotları, bulaşıklı, fincanlar, kurulama bezleri gibi birçok eşya, gözümüze batar. Piyasada mutfağı organize etmek için pek çok ürüne ulaşmak mümkün. Mesela, banko ile mutfak dolapları arasındaki boşluğa ray sistemi monte ederek, kaşıklıktan cezve takımına kadar pek çok şeyi elinizin altından kaldırabilirsiniz.

Dolap ve çekmece düzenleyiciler de çok işinize yarayacaktır. Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz, 3 katlı dolap içi raf sistemi, daha çok eşyayı dolaplarınıza düzen içinde yerleştirmenizi sağlayacaktır. Bunların yanı sıra, mutfağınızda kullanabileceğiniz tekerlekli tezgahlar, çoğu eşyayı derleyip toplamanızda çok faydalı olacaktır. Seyyar olmalarından dolayı istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Evde bir çamaşır odasına sahip olmayabilirsiniz ama bu çamaşırlarınızı iyi organize etmeyeceğiniz anlamına gelmez. Duvara monte edilen ürünler, hem yerden kazanmanızı sağlıyor, hem düzenli görüntü elde etmenize olanak veriyor. Çamaşır askısı, ütü masası, ütü, kirli sepeti gibi birçok eşyayı, duvara monte sistemlerle saklamak mümkün. En iyi tarafı, bunlar için sahip olduğunuz alanları feda etmeniz gerekmiyor.
Düzeninizi hiç bozmadan, evin kullanılmayan bir köşesini, bir odanın çıkıntılı, sütunlu, kullanışsız kısmını, antre ve merdiven altlarını bu alan için kullanmanız mümkün. Balkonunuzda, belki misafir odasının bir köşesinde bile böyle bir köşe yaratabilirsiniz.

Çamaşır odaları ve alet, edavat saklanan mekanlar, çoğu zaman karışıklığa teslim olurlar. Tüm fazlalıkların koyulduğu bu odalarda, aradığınızı bulmanız çoğunlukla mümkün olmaz. Kapısından adım atılmaz. Oysa kiler sistemleri, raflı üniteler, saklama kutuları, sepetler, sahip olduğunuz tüm bu dağınıklığı ortadan kaldırmanıza yarayabilir. Hem neyi nerede sakladığınızı bilirsiniz, hem ferah ve göze hoş görünen bir alana sahip olursunuz.

Oturma odalarında oluşan dağınıklık, genelde günlük kullanıma yönelik eşyalar yüzünden olur. Hem eşyalar fazladır, hem günlük aktivitenin yapıldığı alan olduğu için, çabuk dağılır. CD, DVD, dergi, gazete, tv kumandası, kitap gibi küçük parçaları düzenli bir arada tutmak için, işlevsel ve pratik çözümlere ihtiyacınız olacaktır.


Etiketler:

"Pratik Önerilerle Evinizi Düzenleyin" YAZISINA Daha önce yorum yapılmamış. İlk yapan siz olun!

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Pratik Önerilerle Evinizi Düzenleyin'.

 1. fatma dedi ki:

  20/26 Ekim haftasında hangi dizi ne kadar izlendi? Haftanın kazanan ve kaybedenleri! (Ulusal kanallar)

 2. deniz dedi ki:

  İnternet?te Kişisel Mahremiyetin Korunması için ne yapılabilir? – Melih Kırlıdoğ ü Yeni Medya::

 3. ARSU dedi ki:

  Cebine uyuşturucu koyar polise telefon açarım sonra kontör isterim

 4. AHUEDA dedi ki:

  Cuma günlerini seviyorum çünkü 5 ders ingilizce var ve haftanın son günü,sevmiyorum çünkü edebiyat var

:: Trackbacks/Pingbacks ::

No Trackbacks/Pingbacks

Yorum Yapın!

You must be logged in to post a comment.